Historia

Odkryj moc islandzkiej natury

Wyjątkowe kosmetyki z krainy lodu i ognia!

Historia Purity Herbs Iceland

 

Wszystko zaczęło się w 1993 roku kiedy to Andre Raes zafascynowany niezwykłymi właściwościami islandzkich ziół stworzył krem, który okazał się być pomocnym w walce z problemami skórnymi. Asta, dzisiejsza współwłaścicielka Purity Herbs, pracująca w tamtym czasie w przedszkolu, postanowiła wypróbować krem u chłopca cierpiącego na egzemę i notoryczne wysypki. Po paru dniach ku zdziwieniu wszystkich skóra chłopca niemal całkowicie wróciła do zdrowia. Krem zyskał odpowiednią dla siebie nazwę “Wonder Cream” ~ “Cudowny Krem” i do dziś jest najchętniej wybieranym kosmetykiem Purity Herbs.

Przypadek chciał, że dziadek owego chłopca był lokalnym farmaceutą. Tak jak wszyscy inni zachwycił się rezultatami działania Cudownego Kremu na skórze swojego wnuczka i zaproponował Andre, aby kontynuował swoje badania nad właściwościami leczniczymi islandzkich ziół, by tworzyć kolejne produkty niosące ukojenie osobom z problematyczną skórą.

Rok później Purity Herbs stało się oficjalnym producentem w 100% naturalnych kosmetyków będąc tym samym pierwszą taką firmą na Islandii. Dziś, po ponad dwóch dekadach Purity Herbs nadal specjalizuje się w produkcji kremów, maści, olejów, serum i innych ziołowych kompozycji do codziennej pielęgnacji niosących ukojenie nawet najbardziej wymagającym skórom.

Nasza Historia

W 2016 roku zatrzymaliśmy się na kilka dni na Islandii mając w planach odkrycie południowej części wyspy. Wsiedliśmy w wypożyczony samochód, ruszyliśmy w drogę i szybko poczuliśmy, że chcemy tu wrócić i zostać na dłużej. Po dwóch miesiącach przeprowadziliśmy się na Islandię i zostaliśmy na ponad cztery lata doświadczając, mieszkając i pracując w różnych stronach tej niezwykłej wyspy.

Purity Herbs odkryliśmy po kilku miesiącach pobytu na Islandii. Od pewnego czasu zmagałam się z ogromnymi problemami skórnymi i wypryskami nieznanego pochodzenia. Żadne maści, antybiotyki, czy kremy ze sterydami nie pomagały, a dermatolodzy nie potrafili zdiagnozować przyczyny moich problemów. Wtedy to, znajoma Islandka opowiedziała nam o “Viking Balm” ~ “Balsamie Wikingów”, który poprzez zawartość odpowiednio wyselekcjonowanych islandzkich ziół pomógł jej w podobnych dolegliwościach. Postanowiłam spróbować i z każdym dniem obserwowałam jak moja skóra wraca do stanu zdrowia! Po tym doświadczeniu zaczęliśmy wprowadzać inne produkty Purity Herbs do codziennej pielęgnacji pozbywając się m.in. kłopotów z cerą i bardzo suchą skórą.

Po kilku pięknych latach pobytu na Islandii tęsknota za bliskimi przywiodła nas z powrotem do domu. Szukając pomysłu na siebie doznaliśmy nagłego olśnienia! Dlaczego nie spróbować podzielić się wspaniałymi, islandzkimi kosmetykami, które towarzyszyły nam w codziennej pielęgnacji przez ostatnie lata? Z resztą nie tylko nam, bo nasze Mamy, Babcie i znajomi również korzystali z przywożonych przez nas regularnie islandzkich, ziołowych esencji. I tak to się zaczęło!

Wierzymy, że moc islandzkich ziół i w 100% naturalny skład wszystkich produktów Purity Herbs skradnie serca wielu osób – tak jak skradło nasze i naszych bliskich!

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj 10% zniżki na wyjątkowe islandzkie kosmetyki!